Esityssessio 1
Esityksen tarkoituksena on aloittaa aiheenne selkiyttäminen. Esityksellä vastaatte kysymykseen *Miten tällä hetkellä ymmärrämme aiheemme?" Esityksen pohjaksi selvittäkää
toinen toisiltanne, mikä tässä aiheessa on kullekin ryhmän jäsenelle
kiinnostavaa ja miksi. Esityssessiossa saatte lisää ajatuksia, palautetta ja kommentteja yleisöltänne. Jos aiheenne antaja ei puhu suomea, suosittelemme, että harjoittelette englanniksi kommunikointia jo heti alussa. Esityksen voi myös pitää suomeksi.
Perjantai 3.2 alkaa klo 9.15 salissa U8 esitysten valmistelulla. Esitykset pidetään kandikeskuksessa klo 10.00-11.30 kolmessa
rinnakkaissessiossa (5 ryhmää kussakin). Tutustu myös palautelomakkeeseen, jota assarikunta ja opettajat hyödyntävät palautteen antamiseen. Tämän session jälkeen ryhmäsi lähtöarvosana tälle kurssille on 3.