Ohjeet:Välikoe 2 järjestetään 7.12. klo 13 – 15.
Tentti aukeaa tässä osiossa klo 13:00, ja laskutehtävät sulkeutuvat automaattisesti klo 15:00. Käytössäsi on yksi yrityskerta, joten älä palauta laskuja ennen kuin olet varma vastauksistasi. Kesken jääneet suoritukset palautetaan automaattisesti.
Sinun tulee myös palauttaa omaan palautuslaatikkoonsa excel-tiedostona (.xls) käyttämäsi laskut, jotta vilppi voidaan ehkäistä ja jotta pisteitä voidaan tarvittaessa antaa, vaikka vastaus ei olisikaan oikein. Excel-tiedoston/tiedostojen palautukselle on annettu 10 minuuttia lisäaikaa laskutehtävien sulkeutumisen jälkeen.
Kysymyksessä kerrotaan, mille tarkkuudelle pyöristettynä vastaus tulee antaa. Anna vastaus aina ilman yksiköitä. Mikäli vastaus on negatiivinen, syötä miinusmerkki luvun eteen.
Mikäli sinulla on lukivaikeuden tai jonkin muun syyn takia todistettavasti oikeutus lisäaikaan, laskutehtävien palautus sulkeutuu tuntia myöhemmin klo 16:00. Lisäaikaa on pitänyt anoa jo etukäteen; kokeen aikana sitä ei voida myöntää.
Mikäli välikokeen aikana tulee ongelmia, voit totutusti olla yhteydessä kurssin sähköpostiin tu-a1100@aalto.fi tai Telegram @kirichat.
VK 2 tulokset julkaistaan viimeistään pe 11.12.
Onnea välikokeeseen!