Kurssin etusivu
Tervetuloa Sähkö ja magnetismi -kurssille!
Kurssi alkaa IV periodissa. Ensimmäinen luento on tiistaina 1.3. klo 10:15 salissa AS2 (+ etänä Zoomissa) ja sitä ennen on 1. esitehtävän deadline. Tutustu siis kurssin järjestelyihin tällä sivulla viimeistään maanataina 28.2.
Viimeisimpien tietojen mukaan [Aallon linjaukset 14.2.] kurssi voidaan pitää kampuksella ilman koronarajoituksia, mutta etäopiskeluakin tuetaan.
Ilmoittaudu kurssille Sisussa. Opettajilla ei ole oikeuksia puuttua ilmoittautumisiin Sisussa, joten ongelmatapauksissa pitää pyytää apua oppimispalveluilta.
- Visa
Täältä löydät tietoa kurssin käytännöistä ja suorituksesta.
Täältä löydät ohjeet kaikkien aktiviteettien tekemiseen.
- Kurssin tiedotuskanava. Tämä näkyy kaikille kirjautuneille käyttäjille.
Tällä palstalla voit kysyä kurssijärjestelyistä ja muista yleisistä asioista. Keskustelupalstan sisältö näkyy pelkästään kurssin osallistujille. (Jos et halua kopioita sähköpostiin, voit lopettaa tilauksen.)